trešdiena, 2010. gada 30. jūnijs

lāzeroperācija - VID attaisnotie izdevumi???Ha! Nez kāpēc es par to vispār neiedomājos decembrī, kad nolēmu veikt operāciju.
Es rūpīgi painteresējos, vai neko nesedz mana veselības apdrošināšana, bet par čeku iesniegšanu VID attaisnoto izdevumu daļas atgūšanai man vispār neiešāvās prātā. Neviens arī to nepieminēja, diemžēl. (Atšķirībā no manas masierītes, kas pat pie katra 5 ls čeka atgādina, lai paprasu kasierei rekvizītus iesist čekā, jo varēs taču iesniegt VID tos čekiņus).

Tātad - tieši par masierēšanās sakrātajiem čekiem domājot un VID veidlapas pētot, domāju... hmmm.. atgūt varu tikai 12 Ls, izskatās, ka čakars būs liels, laika zudumi un benzīns braukājot arī.. vai vispār vērts iesniegt.. Un man pēkšņi iešāvās prātā tie 2000 ls, kas samaksāti par operāciju!!!! Piezvanīju uz savas dzīvesvietas VID nodaļu un prasu - vai redzes korekcijas lāzeroperācija ir attaisnotie izdevumi? man atbild - jā. Es jau nopriecājos, kad man uzmācas nejaukas atmiņas - pārskaitījumu veica draugs no sava konta. Uz to man tante klausules otrā galā protams nelaipni sāk burkšķēt "draugs... kas tas vispār ir.. tas nekas nav.... nav nekāda radniecība, tas neskaitās". Es vēl mēģinu piebilst, ka maksājuma uzdevumā bija minēti mani rekvizīti, ka tas ir par manu opeerāciju. Tad tante jūt, ka nav ko pa telefonu samuldēties un atbild, lai es iesniedzu un tad jau VID izskatīs un dos man atbildi. Ar to jau norādot, ka nevis ieskaitīs naudu, bet dos atbildi :)

Es tiešām saskumu, jo summa ir liela. Bet painteresējoties no citas puses, man tomēr skaidro, ka neesot svarīgi, kas maksājis, bet gan par ko. Ja maksājuma uzdevumā esot norādīts, tad es varot iesniegt. Nu interesanti. Tagad jāgaida, kad draugs atgriezīsies no ceļojuma, jādabū maksājuma apstiprinājums un jāsniedz VID. Tad jau redzēs..

Jūlija beigās iesniedzu VID deklarāciju un vajadzīgos dokumentus.

REZULTĀTS: oktobrī saņēmu no Valsts Kases 457.70 Ls !!!! Urāaaaa!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru